Just Start Typing Text and Press Enter

alt text
David Sedláček
SEO & Online marketing Constultant

Pojďte se mnou na kávu

>Loading...
Zpráva odeslána
Error!
Menu
Close
May 15, 2014

Zapojte se i vy do Knowledge Graph pomocí Freebase

0 Comment | By

V dnešním článku si ukážeme, jak se jednoduše zapojit do Knowledge Graph, který se stává ve světě vyhledávačů stále důležitější a logicky tak ovlivňuje i SEO. Pomocí Knowledge Graph můžete využít nový prostor ve výsledcích vyhledávání, lépe upoutat uživatele a získat je na vaši stranu. Zapojení názorně předvedu na systému Freebase, který sbírá data z nezávislých zdrojů jako je například Wikipedia, ale také z vlastní objemné databáze, v které můžete být i vy!

Web Freebase je v současnosti dostupný v angličtině a dalších světových jazycích. Čeština mezi nimi zatím chybí, což by však neměl být pro pokročilejší uživatele, na které služba cílí, žádný problém.

Přihlášení do freebase

Přihlášení do Freebase v levém horním rohu

Po otevření hlavní stránky Freebase se nám zobrazí menu, statistiky a kategorie. Začneme tím, že v levém horním rohu klikněte na Sign in or Sign Up a přihlásíme se do služby pomocí Google účtu. Jiný způsob přihlašování není k dispozici, což je vzhledem ke skutečnosti, že službu provozuje Google je logické.

Po úspěšném přihlášení je nutné zvolit odpovídající topics, které představují  kategorie zájmů – činností. V nabídce je jich spousty a průběžně jsou aktualizovány o nové. Nebude problém si vybrat váš obor – bloger zvolí topics Internet, společnosti vyberou Business, výrobce textilu pak Fashion, Clothing and Textiles atd. Po zvolení příslušného topics je nutné vybrat odpovídající types – jedná se o podkategorii, která upřesňuje zvolené topics.

volba types

Volba types pro sekci Internet

Pokud máte vybranou vhodnou podkategorii, klikněte na ikonku nastavení a zvolte Add topics. Pomocí této volby přidáte do kategorie, ve které se aktuálně nacházíte, nový záznam.

addtopics

Přidání nového záznamu

V následujícím kroku vyplňte požadované pole. Platí, čím víc informací vyplníte, tím lépe pro vás. Vyhledávač pak bude schopen pracovat s více informacemi a poskytnout tak uživatelům více relevantních odpovědí na jejich otázky.

Vyplnování profilu

Vyplňování profilu

V dalším kroku dovyplníte rozšířené informace do vašeho profilu. Data přidáte najetím myši do prostoru vedle názvu pole, které chcete vyplnit. Zobrazí se vám šipka, kterou rozkliknete a vyberete Add new value. Následně vyplníte požadované data a stisknete tlačítko Save.

Přidávání informací k profilu

Přidávání informací k profilu

Tímto krokem by mělo být vše hotovo. Samozřejmě můžete kdykoliv informace dále doplňovat, editovat či rozšiřovat. Váš profil si můžete zkontrolovat vyhledáním informací přímo ve službě Freebase a za čas také přímo ve výsledcích vyhledávání na Google. Informace doporučuji vyplňovat pravdivě, každý zápis prochází schvalováním administrátory a při uvedení nepravdivých údajů by se vám mohlo snadno stát, že by váš profil byl odstraněn.

Vyplnění profilu na Freebase je jen první krok, samozřejmostí by pro vás měl být zápis na Google Places, profil na Google plus, na svém webu správně implementovaná strukturovaná data, Google Autorship a zapomínat byste neměli ani profil na Wikipedii.

Napište, co si o tom myslíte

Author Details
David Sedláček

Share Post